Witaj, Subskrybuj nas newsletter i bądź na bieżąco.

June 21, 2024
Dziecko

Dzień Dziecka 2024 w Warszawie: Atrakcje i pikniki dla najmłodszych

Długi weekend w Warszawie pełen atrakcji! Będą imprezy na Dzień Dziecka 2024 i nie tylko [31 maja – 2 czerwca]

Szykuje się fantastyczny długi weekend pełen atrakcji w Warszawie! Od 31 maja do 2 czerwca zaplanowano mnóstwo imprez i wydarzeń kulturalnych dla rodzin z dziećmi. To świetna okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i razem bawić się w stolicy.

Podczas majówki warto wybrać się na pikniki, koncerty, warsztaty, a także do muzeów. Przygotowano wiele atrakcji, które pozwolą na wspólną zabawę i edukację. Niektóre z nich są płatne, więc warto zarezerwować bilety wcześniej. Poniżej znajdziesz szczegółowy plan wydarzeń.

Dzień Dziecka w Kancelarii Premiera 2024. W planach zabawa w „Bajkowym ogrodzie”

W sobotę, 1 czerwca odbędzie się Dzień Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera. Tematem przewodnim będzie „Bajkowy ogród”. Wejście na teren ogrodu KPRM będzie możliwe od godziny 10:00, a atrakcje będą dostępne do godziny 17:00.

Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, w tym możliwość wcielenia się w żołnierza, poznawanie pracy strażaka czy też górnika. Pokazy laboratoryjne, warsztaty molekularne oraz doświadczenia z Naukobusem to tylko część z atrakcji. Nie zabraknie również pokazów programowania robotów, drukowania 3D oraz wirtualnej rzeczywistości.

Najciekawsze muzea dla dzieci w stolicy – edukacja przez zabawę

Warszawa oferuje wiele muzeów, które łączą w sobie zabawę z edukacją. Odwiedzenie takich miejsc to świetny pomysł naDzień Dziecka. Interaktywne wystawy i eksponaty zachęcają dzieci do nauki przez zabawę, a rodzicom pozwalają przypomnieć sobie swoje dzieciństwo.

Przykładowe muzea:

 • Muzeum Kolei Wąskotorowej
 • Stacja Muzeum
 • Muzeum Domków dla Lalek

Te miejsca pozwalają dzieciom wcielić się w role maszynistów czy konduktorów, a także podziwiać historyczne pociągi i miniaturowe domki.

Atrakcje na świeżym powietrzu – gdzie na spacer i zabawy na Dzień Dziecka?

Warszawa pełna jest pięknych parków idealnych na rodzinne spacery i zabawy. Świetnym pomysłem na spędzenie Dnia Dziecka jest wizyta w parkach i ogrodach, gdzie dzieci mogą biegać, bawić się i cieszyć naturą.

Najlepsze parki:

 • Pole Mokotowskie
 • Park Skaryszewski
 • Łazienki Królewskie

W każdym z tych miejsc znajdziemy świetnie wyposażone place zabaw, które zapewnią dzieciom mnóstwo radości i umożliwią aktywne spędzenie czasu.

Weekendowy piknik i plac zabaw – najlepsze sposoby na rodzinny odpoczynek

Planowanie weekendowego pikniku to doskonały sposób na rodzinny odpoczynek. Wystarczy wziąć koc, kosz z przekąskami i udać się do jednego z warszawskich parków na wspólną zabawę i relaks na świeżym powietrzu.

Przykłady atrakcji podczas pikniku:

 • Malowanie buziek
 • Tatuaże brokatowe
 • Bańki mydlane

Odwiedzenie parku rozrywki z różnorodnymi atrakcjami na świeżym powietrzu będzie również ekscytującym doświadczeniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Teatr i spektakle dla najmłodszych – kulturalne spędzenie Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby zabrać dzieci do teatru. W Warszawie działa wiele teatrów, które oferują spektakle dedykowane dzieciom. To świetna rozrywka, która rozwija dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość artystyczną.

Popularne teatry dla dzieci:

 • Teatr Lalka
 • Teatr Capitol
 • Teatr Guliwer

Warto wcześniej sprawdzić repertuar i zarezerwować bilety, aby zapewnić dzieciom niezapomniane wrażenia artystyczne w to wyjątkowe święto.