Witaj, Subskrybuj nas newsletter i bądź na bieżąco.

June 22, 2024
Inne

Jak wybrać najlepszą bazę do paznokci hybrydowych?

Kompletując domowy zestaw do domowego manicure hybrydowego, nie możesz ograniczyć się jedynie do lampy i lakierów w ulubionych kolorach. Niezbędne są też inne preparaty, wśród których szczególną rolę odgrywa baza do paznokci. Zobacz, czym się kierować przy jej wyborze.

Do czego służy baza do paznokci hybrydowych? 

Specyficzna formuła kolorowych lakierów hybrydowych sprawia, że stosunkowo łatwo odspajają się od naturalnej płytki paznokcia. To właśnie z tego powodu tak istotne jest właściwe opracowanie i zastosowanie preparatu, który zwiększy przyczepność lakierów – to właśnie baza do paznokci. 

Nawet najstaranniej opiłowana i wygładzona płytka paznokcia może cechować się mikronierównościami, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Nałożenie kolorowego lakieru i błyszczącego topu może je jednak uwypuklić, doprowadzając do zniszczenia stylizacji. Nałożenie bazy ma temu przeciwdziałać, gdyż starannie pokrywa ona płytkę na całej długości, wyrównując jej powierzchnię. 

Baza spełnia również funkcję ochronną dla naturalnych paznokci. Stosując lakier w intensywnym kolorze bezpośrednio na płytkę, możesz nabawić się mocnych przebarwień, których usunięcie okaże się albo trudne, albo wręcz niemożliwe. Bardzo prawdopodobne, że trzeba będzie czekać, aż paznokieć odrośnie na tyle, by móc obciąć fragmenty z nieestetycznymi plamami. Jeśli jednak między płytką a lakierem jest bufor w postaci bazy, nie zachodzi takie ryzyko. 

Jakimi właściwościami powinna się cechować dobra baza do paznokci? 

Warto mieć świadomość tego, że dzisiejsze bazy pod lakier do paznokci hybrydowych to kosmetyki o wszechstronnym zastosowaniu. Choć ich podstawową funkcją jest przygotowanie płytki pod stylizację, mogą również działać: 

  • wzmacniająco, wpływając pozytywnie na kondycję paznokci, 
  • utwardzająco, przeciwdziałając pękaniu, 
  • budująco, pomagając delikatnie przedłużyć paznokcie i nadać im prawidłową budowę. 
Warto przeczytać  Co Oferuje Drogeria Internetowa: Bogaty Wybór Perfum dla Kobiet i Mężczyzn

Bazy do paznokci z dodatkowymi efektami 

Nie da się ukryć, że baza do paznokci hybrydowych spełnia głównie praktyczną funkcję. Kierując się tym wnioskiem, można by pomyśleć, że występuje jedynie w neutralnej palecie kolorów ograniczającej się do wariantów transparentnych i utrzymanych w tonacji nude – przecież i tak nie będzie jej widać po nałożeniu finalnej stylizacji.  

W rzeczywistości baza może posłużyć za produkt 2 w 1, który nie tylko właściwie przygotowuje płytkę do stylizacji, lecz nadaje jej jednocześnie pożądany kolor i wykończenie, bez stosowania osobnego lakieru. Ciekawy efekt może zapewnić chociażby baza do paznokci z drobinkami, które będą się pięknie mienić pod wpływem światła. Tego typu bazy do paznokci znajdziesz np. w ofercie firmy Palu Cosmetics. Możesz zdecydować się także na mleczną bazę do paznokci, dzięki której ułatwisz sobie uzyskanie modnego efektu baby boomer lub klasycznego french manicure.  

Rezygnując z kolorowego lakieru hybrydowego, nie zapominaj jednak o wykończeniu stylizacji topem. Sama baza może nadać płytce oczekiwany kolor i zapewnić oczekiwany efekt, jednak nie zabezpieczy paznokci przed uszkodzeniami mechanicznymi i ścieraniem, a także nie nada im charakterystycznego połysku.