Witaj, Subskrybuj nas newsletter i bądź na bieżąco.

May 25, 2024
Zabawki

Zabawki niezbędne na wiosnę

Nawet najbardziej kochający rodzice przyznają, że czasami dzieci potrafią być niezwykle absorbujące. Będąc rodzicem, który cały czas karmi dzieci, kładzie je do snu, pilnuje ich bezpieczeństwa, bawi się z nimi, ciężko jest znaleźć moment wytchnienia. Nawet w przypadku nieco starszych pociech, które są już w stanie chociaż przez chwilę same zająć się sobą, wyszarpanie chwili dla siebie może być dla dorosłego sporym wyzwaniem. Sytuacja ta polepsza się jednak wraz ze zmianami pór roku. Z nastaniem wiosny i cieplejszych dni pojawia się perspektywa zabawy na świeżym powietrzu, która to stwarza dla rodziców doskonałą okazję do chwili oddechu. Jeżeli zatem chcesz się dowiedzieć jakie zabawki będą idealne na wiosnę i pozwolą całkowicie zaabsorbować uwagę Twojego dziecka to zapraszamy do dalszej lektury.

Wiosenne zabawy na dworze – dobrze spędzony czas i inwestycja w prawidłowy rozwój dziecka

Przebywanie na świeżym powietrzu jest niezwykle istotne z perspektywy prawidłowego rozwoju małego człowieka. Aktywność fizyczna w połączeniu z możliwością przyjmowania witaminy D w naturalny sposób to najprostszy sposób na zapewnienie maluchowi zdrowia w przyszłości.

Zestawy do zabawy w piasku i piaskownice

Dzieci uwielbiają tworzyć i dawać upust swojej wyobraźni. Nawet najmniejsza piaskownica będzie więc idealną okazją do spędzenia czasu na dworze i rozwijania kreatywności. Proste zestawy do zabawy w piasku składające się z łopatek, grabek i wiaderka sprawią, że zabawa stanie się jeszcze bardziej wciągająca. Budując zamki z piasku czy też inne konstrukcje maluch ma okazję do ćwiczenia swojej sprawności motorycznej jak i też wyobraźni przestrzennej.

Warto przeczytać  Masa plastyczna dla dzieci Coolinda

Huśtawka do ogrodu

Kolejny zabawkowy ,,must have” na wiosnę to huśtawka. Zabawka ta nie tylko zapewnia maluchom ogromną frajdę, ale również poprzez bujanie wspomaga rozwój błędnika i nauki utrzymywania równowagi. Co najważniejsze huśtawka nada się już dla dzieci od pierwszego roku życia, więc nawet maluszki mogą w pełni cieszyć się z uroków huśtania w wiosennych promieniach słońca. Na rynku dostępne są samodzielne huśtawki do montażu w ogrodzie (https://www.ebajlandia.pl/Hustawki-c149) jak i też takie, które można zamontować na konarach drzew.

Kreda dla małych artystów

Wiosenne chodniki wręcz zachęcają małych artystów by zapełnić je twórczością płynącą z głębi serca. Zestawy kred do rysowania to wymarzony pomysł na wiosenną zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci niezwykle poważnie podchodzą do swojej twórczości, dlatego umożliwienie im wyrażenia siebie to znakomita okazja dla rodziców na chwilę oddechu dla siebie.

Namiot lub wigwam do ogrodu dla dzieci

Dzieci wręcz uwielbiają wszelkiego rodzaju kryjówki i bazy – zarówno te gotowe, jak i budowane własnoręcznie. Z tego też względu znakomitym pomysłem na zabawę w ogrodzie będzie inwestycja w dziecięcy namiot indiański lub wigwam. Za jego sprawą maluchy będą mogły oddać się lekturze ulubionej bajki, posłuchać radia czy też po prostu zdrzemnąć się.