Witaj, Subskrybuj nas newsletter i bądź na bieżąco.

April 21, 2024
Dziecko

Masa plastyczna dla dzieci Coolinda

Wielu rodziców poszukuje sposobu, aby zapewnić swoim maluchom odpowiedni rozwój, a jednocześnie doskonałą rozrywkę. Odpowiedzią na ten problem są właśnie zabawy z masą plastyczną dla małego dziecka.

Sposób zastosowania masy plastycznej

Masa plastyczna dla dzieci pozwala na tworzenie wszelkiego rodzaju kształtów i form, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

W zależności od celu i efektów, które chcemy osiągnąć, należy wybrać odpowiedni dla nas rodzaj substancji. Niektóre z nich są bowiem gotowe do użycia zaraz po zakupie, inne natomiast trzeba odpowiednio przygotować, na przykład dodając odrobinę wody.

Bardzo często w sklepach możemy znaleźć całe zestawy wraz z dołączonymi do nich wyciskarkami. Takie połączenie zapewnia naszemu dziecku szeroki zakres możliwości w kreowaniu plastycznego świata.

Jaką masę wybrać?

Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo szeroki asortyment mas plastycznych, który różni się zastosowaniem oraz strukturą i budową. Właśnie dlatego należy wybrać taką, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

Pierwszym przykładem jest masa solna, która przygotowana jest z połączenia wody, mąki oraz soli i może być wytworzona w domowych warunkach.

Kolejnym materiałem jest tak zwana ciastolina, która charakteryzuje się tym, że jest bardzo elastyczna i idealnie poddaje się wszelkiemu formowaniu. Należy jednak pamiętać, że musi być ona przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, ponieważ dosyć szybko podlega wysychaniu.

Piasek kinetyczny jest kolejnym rodzajem masy plastycznej. Doskonale sprawdza się do zastosowania w warunkach domowych, gdyż jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje zabrudzeń. Nie nadaje się jednak do formowania przez wszelkiego rodzaju wyciskarki.

Glina rzeźbiarska jest bardzo interesującym przykładem takiego materiału, ponieważ jest wykorzystywana zarówno przez dzieci, jak i przez profesjonalnych artystów. Prace wykonane w ten sposób są najczęściej wypalane w wysokiej temperaturze, ale niektóre z nich mają właściwości samoutwardzania na powietrzu.

Warto przeczytać  Zabawki do zabawy w ogrodzie – co polecamy?

Ostatnim przykładem, a zarazem najbardziej popularnym i znanym jest po prostu plastelina. Umożliwia wielokrotne formowanie, ponieważ nie ulega twardnieniu, ale brudzi ręce i wymaga nawilżenia przed jej wykorzystaniem.

Bardzo ciekawą masą, którą możemy spotkać w sklepach z zabawkami, jest masa plastyczna coolinda. Pozwala ona na mieszanie kolorów, a co za tym idzie tworzenie zupełnie nowych odcieni i barw.

Co więcej, masa ta charakteryzuje się tym, że może być przyczepiana do takich materiałów jak szkło, papier, plastik, metal lub drewno, a tym samym idealnie sprawdzi się do tworzenia różnego rodzaju dekoracji i jest całkowicie bezpieczna w użytkowaniu przez dzieci.

Istnieje bardzo wiele sposobów na zapewnienie naszym dzieciom rozrywki, ale niewiele takich, które jednocześnie pozwalają na rozwój.

Wyżej przedstawione informacje potwierdzają, że masa plastyczna jest doskonałym narzędziem, które pozwoli najmłodszym na rozwój ich kreatywności i wyobraźni bez ograniczania się, a jednocześnie zapewnia długie godziny wspaniałej zabawy.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *