Witaj, Subskrybuj nas newsletter i bądź na bieżąco.

July 11, 2024
Inne

Konsekwencje wynikające z podpisania ugody z ubezpieczycielem oc

Kolizja drogowa może przytrafić się nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Bardzo często nie mamy na to wpływu, a wina nie leży po naszej stronie. Często jest tak, że nie znamy swoich praw i możliwości. Zgadzamy się na wszystko co zostanie zaproponowane, tak aby jak najszybciej zamknąć sprawę. Jest to ogromny błąd, gdyż możemy stracić wiele pieniędzy. Ugoda z ubezpieczycielem OC wymaga od nas pójścia na ustępstwa. Oznacza to, że nie będziemy mogli dochodzić dalszych roszczeń w przyszłości. Musimy być świadomi, że podpisanie przed sądowej ugody ze sprawcą lub ubezpieczycielem może nieść wiele negatywnych konsekwencji. Oczywiście osoby, które nie znają się na przepisach prawnych są do tego usilnie zachęcane. Zazwyczaj przedstawiane są wyłącznie pozytywne aspekty ugody, a jej minusy są sprytnie omijane przez ubezpieczycieli. Wiele osób nie jest do końca świadomych swojej decyzji.

Dlaczego nie warto iść na ugodę z ubezpieczycielami OC?

Przede wszystkim należy pamiętać, że ugoda polega na obustronnych ustępstwach. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej. To osoba poszkodowana rezygnuje z wielu przywilejów, a w zamian otrzymuje bardzo niewiele. Tym sposobem możesz być stratny nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zgłaszając szkodę ubezpieczyciel z łatwością wyczuwa naszą naiwność oraz brak wiedzy z zakresu odszkodowań. Wiele firm specjalizujących się w odzyskiwaniu zaniżonych odszkodowań zdecydowanie odradza pójście na ugody z ubezpieczycielami.

Silna pozycja przedsiębiorstw ubezpieczeniowych sprawia, że nie podejrzewamy tych instytucji o brak rzetelności i działania na szkodę poszkodowanych. Przykładowo – w przypadku śmierci bliskiej osoby odszkodowanie należy się kilku osobom z rodziny. Większość ubezpieczycieli dąży do tego, aby rekompensata pieniężna została udzielona wyłącznie jednej osobie. Po podpisaniu ugody nie można już dochodzić swoich roszczeń w tym temacie, a utracona kwota nie należy do małej.

Warto przeczytać  Jak spędzić Dzień Matki: Pomysły na aktywny i relaksujący czas z mamą

Konsekwencje wynikające z podpisania ugody nie są korzystne dla osób poszkodowanych.

Kwota odszkodowania za szkody powstałe w wypadku komunikacyjnym są nawet kilkakrotnie zaniżone niż przyznawane przez sąd. Po zawarciu umowy mamy tak na prawdę zamknięte wszystkie drzwi. Nawet zgłoszenie się do kancelarii adwokackiej nie gwarantuje nam rozwiązania problemów. Jeśli nie jesteś pewny swoich praw, nigdy nie podpisuj żadnych dokumentów. W pierwszej kolejności zgłoś się do doświadczonego specjalisty np. radcy prawnego. Przeanalizuje on warunki umowy, a także wskaże Ci wszystkie negatywne konsekwencje wynikające z jej zawarcia. Ponadto dowiesz się, jaką kwotę masz szansę otrzymać po wytoczeniu sprawy na drogę sądową. Będziesz zdziwiony, jak mocno zaniżone są odszkodowania ustalane przez ubezpieczycieli.

Dla nich liczy się wyłącznie to, aby koszty były, jak najniższe i najkorzystniejsze dla działalności. Twoja rekompensata finansowa stanowi dla nich koszt. Nic więc dziwnego, że ugoda nie jest dla Ciebie dobrą opcją. Oczywiście dla wielu osób ważna jest szybkość załatwienia sprawy. Często na decyzję sądową musimy poczekać dłużej, jednak możemy zyskać nawet kilkakrotnie więcej. Nie warto rezygnować ze swoich przywilejów.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *